Czarna Książka, Żużlowersum

Czarna książka. Zostać mistrzem – oficjalna zapowiedź

No i stało się! „Czarna książka. Zostać mistrzem” wkrótce ujrzy światło dzienne. Premiera edycji papierowej już drugiego kwietnia na Super Meczu na stadionie w Gnieźnie – dzień później książka trafi do ogólnopolskiej sprzedaży. Czego się spodziewać? Czytajcie dalej

Po trwającej równy rok epopei z dumą oznajmiam – udało się! „Czarna książka. Zostać mistrzem” jest już wydrukowana i czeka na swoich nabywców. 2 kwietnia na Super Meczu na stadionie w Gnieźnie przy ulicy Wrzesińskiej 25, gdzie zmierzy się Start Gniezno i Unia Leszno, odbędzie się oficjalna premiera książki. Jest to możliwe dzięki wsparciu organizatora wydarzenia – Speedway Events. A od trzeciego kwietnia „Zostać mistrzem” będzie można złapać w księgarni MadBooks, w sklepie Tess-Shirt.pl i nie tylko. Pełna i uaktualniana lista miejsc dostępna na podstronie Czarne Książki.  Dochód z książki zostanie przeznaczony na cele charytatywne związane ze sportem żużlowym – tę kwestię zabezpiecza Fundacja Speedway’a.

Tej książki nie byłoby, gdyby nie moja cudowna ekipa. W tym miejscu chcę Wam wszystkim podziękować jeszcze raz za to, że poświęciliście czas i umiejętności, żeby ten cudowny efekt ujrzał światło dzienne. Dziękuję redaktorce „Czarnych książek”, Oldze Sienkiewicz, mojej współautorce i zarazem korektorce, Zuzannie Śliwie, ekipie od okładki – Roksanie Kościuszko, Jeremiaszowi Bremerowi i Joannie Askutji, i last ale zdecydowanie nie least – mojemu wsparciu, motywacji, składaczowi i ekspertowi od spraw bloga, ebooka, wszystkiego, co techniczne – Ziemowitowi Ochapskiemu.

Oprócz tego ogromne podziękowania dla osób, które nie zostały wymienione wcześniej, a dołożyły się do zbiórki na „Czarną książkę”: Aleksandry Janusz-Kamińskiej, Martyny Wiącek, Pauliny Tarkowskiej, Ewy Głogowskiej, Hanny Greń, Anny Łagan,Anny Olewnik i Anny Soszyńskiej. Jesteście cudowne!

A teraz czas na prezentację gwiazdy wieczoru – czyli samej książki. A oto i ona:

[Zapowiedź] Czarna książka. Zostać mistrzem

Premiera: 2 kwietnia 2018 (Gniezno); 3 kwietnia 2018 (świat :-))
Wydawca:
Inicjatywa Literacka Imperium
Liczba stron: 260

Wydanie papierowe dostępne w:

 

Tess-Shirt

Lista jest stale uzupełniana o nowych dystrybutorów. Znasz miejsce, w którym chcesz zobaczyć „Czarną Książkę”? Napisz!

E-book dostępny w:

Ebookpoint.pl

Ich codzienność to prędkość, adrenalina i gra ze śmiercią. Ich życie przypomina wyścig z czasem – wiecznie w rozjazdach, dziś w Wielkiej Brytanii, jutro w Rosji, za tydzień gdzieś na Antypodach. Oni sami są jak mityczni herosi – twardzi faceci (i nie tylko), którzy potrafią odjechać turniej Grand Prix ze złamaną ręką, jeśli na końcu czeka upragniony puchar.
Nastolatek z prowincji, który niespodziewanie dostaje życiową szansę na wielką karierę. Człowiek bez tożsamości i swojego miejsca na świecie, który traci jedyną bliską mu osobę. Dwóch wielkich wojowników w pełnej zwrotów akcji walce o mistrzowski tytuł. Ojciec i syn – podobni i tak różni. I ona, młoda dziewczyna w męskim świecie, która nie zamierza nikogo prosić o pomoc i sama tworzy własną legendę.
Ale pod kaskiem kryją się tylko ludzie, którzy czasem wcale nie chcą igrać z losem, czasem płaczą, czasem się boją. Jedenaście historii zawartych w tej książce łączy żużel – ale niekiedy wcale nie są o żużlu, tylko o zwyczajnym życiu zwyczajnych-niezwyczajnych postaci. Zdarza się bowiem, że to wcale nie na torze odjeżdżają swój najważniejszy wyścig.

To jest książka o żużlu. Inna niż pozostałe – bo to nie biografia, nie ma w niej statystyk, nie jest vademecum dyscypliny – ale opowiada o żużlu. A właściwie przy okazji żużla opowiada ludzkie historie. Historie wymyślone przez autorkę. Ale przecież one mogły się wydarzyć. I tym fajniej się je czyta.
~ Jakub Pieczatowski, Eurosport

Zaczyna się od pojedynku polskiej gwiazdy Grand Prix z 15-letnim młokosem z Rosji na pustawym stadionie w baszkirskim Saławacie… a potem jest już tylko ciekawiej.
~ Jakub Horbaczewski, PoKredzie.pl

„Czarna książka. Zostać mistrzem” to nie tylko żużlowe uniwersum, lecz prawdziwe studium ludzkich charakterów. Każde opowiadanie wzbudza inne emocje, wywołując raz uśmiech, raz łzy, lecz wszystkie jednakowo zapadają głęboko w duszę. Gwarantuję, że jeszcze długo po odłożeniu tej książki, będziecie wracać do niej pamięcią.
~ Hanna Greń, pisarka

Nie tylko książki, ale nawet poszczególne opowiadania Joanny Krystyny Radosz z żużlowersum można czytać niezależnie od siebie. Każde jest kompletną opowieścią, z pełnokrwistymi bohaterami i zwrotami akcji, podszytymi tajemnicą bądź adrenaliną. A jednocześnie każde z nich jest zaledwie częścią układanki, z której odbudować można świat tak kompletny i realny, że aż trudno uwierzyć, że zrodził się w wyobraźni pisarki. Nie trzeba się znać na żużlu, nie trzeba lubić sportu. Wystarczy kochać ten moment, w którym można całkowicie zatracić się w literaturze.
~ Anna Tess Gołębiowska, Radio Września

Partnerzy:

 

 

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *