Ekipa

Współtwórcy „Czarnych książek” i bloga „Wszystko czarne”

Ziemowit Ochapski
I książkę złoży, i bloga założy. W ekipie dba o prozę życia, czyli kwestie techniczne, ale też o dobre samopoczucie autorki. Prywatnie mój narzeczony, najlepszy przyjaciel i pierwszy czytelnik. Zawodowo człowiek do zadań specjalnych i ekspert od spraw sportowych. Autor biografii między innymi Carlesa Puyola, Ronaldo, Ayrtona Senny.

 

Olga Sienkiewicz
Matka Redaktorka, która dba, żeby moje teksty miały sens i dobrze się czytały. Niestrudzenie tropi w prozie wszelkie przejawy Czarnobyla, zmieniających wygląd bohaterów i migrujące balkony. Z zawodu korposzczur, z zamiłowania czytelniczka, z talentu – kobieta, która z wełny zrobi wszystko.

 

Zuzanna Śliwa
Do ekipy trafiła jako współtwórczyni kawałka żużlowersum. Matka młodych anglosaskich żużlowców. Kiedy nie dopowiada czegoś do uniwersum, tropi literówki i zaginione przecinki. Zasadniczo ekspertka od baśni i stołów bez kantów, miłośniczka żużla i łyżwiarstwa figurowego. Wbrew pozorom, z biologicznego punktu widzenia nie jesteśmy siostrami.

 

Roksana Kościuszko
Pół-grafik, pół-nerd. Niepoprawna optymistka. Miłośniczka nietoperzy i wszystkiego, co niebieskie. Celtofil. Kocha wino, muzykę i śpiew. W ekipie zajmuje się przenoszeniem na papier moich okładkowych fantazji, odpowiada też za grafikę na blogu. Jest regularnie dręczona żużlem i może kiedyś zostać kibicem.

 

Dirk Hermann
Zagorzały fan myszy i wszystkiego, co myszopodobne, a także tenisa. Niestrudzony tropiciel poprawnej wymowy sportowych nazwisk. W ekipie zajmuje się ilustracjami.

 

 

Daria Kubala
Kolejna odsłona wsparcia graficznego. Rysuje i fotografuje, i obie te rzeczy robi na najwyższym poziomie. Zna się też na filmach i wielu innych przydatnych sprawach. W Internecie swoje prace prezentuje pod nickiem Crimson Darson.

Wspierają

Hanna Greń
Ekonomistka z wykształcenia, kryminalistka z wyboru. Urodzona w Wiśle, mieszka w Bielsku-Białej, magister ekonomii (ale niechętnie), właściciel biura rachunkowego (w stanie spoczynku), obecna praca: pisanie i leniuchowanie. Czyta i opiniuje wszystko, co Czarne.

 

Anna Tess Gołębiowska
Dziennikarka Radia Września, która kiedyś przypadkiem dostała do przeczytania pierwszą wersję „Czarnej Książki” i od tamtej pory jest orędowniczką Żużlowersum. Poza dziennikarstwem działa na rzecz różnych szlachetnych inicjatyw, dba o los braci i sióstr mniejszych i nikomu nie odmawia pomocy w biedzie.

 

Anna Flasza-Szydlik
Czyta, testuje, komentuje mniej lub bardziej złośliwie, ale zawsze z dozą sympatii. Bloguje. Nie zna się na żużlu, ale polubiła Żużlowersum. Fanka Lindmanna. W Internecie spotkacie ją jako Ćmę Książkową.

 


Oto ci, którzy przyłożyli swoją rękę do rozwoju żużlowersum i zgodzili się robić to nieanonimowo. Ekipa cały czas się rozrasta, a moim marzeniem jest, żeby nazwisk na tej stronie było coraz więcej.

Dziękuję Wam za to, co robicie! Dzięki Wam moja praca też ma sens!